Festival zdraví | 10.-12.6.2016 | Křtiny

Rozhovor s lektorem: Ondřej Habr

Specializace:
Astrologie

Motto:
"Zabývat se astrologií znamená denodenně se dotýkat tématu zdraví."

Detail:
Přejít na detail lektora »

Minirozhovor s Ondřejem Habrem

Co tě přivedlo k práci s lidmi a co tě vede k tomu v ní pokračovat?
Zabývat se astrologií znamená denodenně se dotýkat tématu zdraví. Neboť jak víme, duševní zdraví je spojené s fyzickým a naopak. Už přes dvacet let mě fascinuje ona úžasná propojenost dějů nikoli jen vnějších, ale i vnitřních. Ona synchronicita, kdy je pro nás v danou chvíli nachystáno přesně to, co je potřeba. To jen naše já se někdy obává úkolů, které si pro nás svět nachystal a reaguje pro nás neharmonicky odmítavě. Vše jsou to jen situace, které říkají co dělat a co ne.

Jací lidé chodí na tvé kurzy a proč?
Přicházejí různí... Mnozí se astrologií zybývají poměrně dlouho a nebo si již tyto znalosti přinášejí z předchozích životů. S těmi se jen seznamujeme a připomínáme si, co bylo. Další opravdu astrologií žijí a používají ke své práci v jiných oborech lidského konání a poznání. Jiným pomůže astrologie si utřídit své já, porozumět čemu se dá. A jsou tu další, s kterými společně hledáme východiska z různých příznivých i méně příznivých životních situací. A pak ještě další, s kterými nám dělá společně radost studovat, poznávat a posouvat si dále obzory. Studium astrologie je studium umění chování se k sobě samému i světu kolem.

Jak bys popsala zdravě fungujícího člověka?
Zdravý člověk je něco jako ideální kapalina nebo ideální plyn ... ale ideálu se můžeme přiblížit, dotknout se ho, ne? Hledat lepší a nová řešení, zkoumat, kudy a jak se vyvíjet, jak dělat věci jinak. To by měl zdravý člověk dělat, že?

Co účastníci zažijí na tvém programu na Festivalu zdraví?
Svůj program jsem vtěsnal do jednoho z témat, kterým se astrologie věnuje, to jest do oblasti partnerství a vztahů. Mít dobré vztahy s lidmi kolem sebe, s přírodou, partnery znamená především mít dobrý a vyvážený vztah sám k sobě. Tady jsou ukazatele naprosto jasné. Kdo přijde na přednášku, no říkejme jí raději seminář, dozví se o sobě jako partnerské bytosti. Dostane se mu informací, klíče k sobě a vztahům zároveň. Poinformuje se o tom, co má rád, co potřebuje, co očekává... v jaké podobě, formě a obsahu. To vše lze vyčíst z horoskopů a povědět účastníkům. Tedy jaké mám šance a jak je dále rozvíjet v příležitosti.

Je něco, co chceš vzkázat zájemcům o festival?
Přijďte se podívat, navštivte astrologa, podívejte se, jak pracuje a nebojte se zeptat na cokoli, co byste si přáli vědět.

Být zdravý znamená žít v souladu s tím, proč tu jsem.