Festival zdraví | 10.-12.6.2016 | Křtiny

Štěpánka Trenz

Specializace:
Terapie tmou

Motto:
"Terapie tmou je jednou z nejrychlejších cest ke skutečnému Bytí.
Nechte své ego potmě – a pak „sledujte“!"

 

Svou první zkušenost s pobytem ve Tmě jsem udělala na vysoké škole a později zopakovala v jiných podmínkách na delší dobu. Uviděla jsem podobnost zkušenosti ve Tmě s psychedelickými, tedy vědomí rozšiřujícími zkušenostmi. Bylo mi jasné, že pobyty ve Tmě mají neuvěřitelný potenciál rozbořit člověku mentální vězení, které si vytvořil, vyjeté koleje, ze kterých nemůže sám od sebe vykročit. Naleptávají náš pevně vykonstruovaný svět a ukazují nám formou drobných vhledů i silných snů, CO přesně máme změnit a JAK. Rozhodla jsem se proto umožnit lidem kolem sebe Terapii tmou. Před zhruba 5ti lety jsem vytvořila první temnotu v pronajatých prostorách a dlouhou dobu se v něm střídali pouze mí nejbližší přátelé.

Později při opravě našeho starého krásného domku s věžičkou poblíž lysického zámku jsem se rozhodla zrekonstruovat malý zahradní domek jen pro Terapii tmou. Do domku se musela přivést voda i elektřina, byla to nákladná rekonstrukce, ale stála za to. Dnes funguje tato nová Tma už více než rok. Snažím se vyjít lidem maximálně vstříc co se týče stravy, různých diet a detoxikace. Nabízím k pobytu ve tmě hned několik možností, jak vnějšími očistnými procesy podpořit očistu vnitřní. Dále plánujeme s manželem Oldřichem obložit prostor tmy šungitem, tedy vytvořit něco jako šungitovou jeskyni. Šungit je velmi neobvyklý minerál a věřím, že by ještě napomohl očistným procesům, které se ve tmě běžně dějí.

 

TERAPIE TMOU

Workshop Mix - Přednáška

Jedna z nejrychlejších cest k sobě samému, skutečnému Bytí. Přednáška s besedou bude o této terapii, kterou poskytujeme v našem domečku.Být zdravý znamená žít v souladu s tím, proč tu jsem.