Festival zdraví | 10.-12.6.2016 | Křtiny

Ing. Juraj Košec

Specializace:
EEG Biofeedback, trénink mozku a myšlenkové mapy

Motto:
"Uviděl se v zrcadle neurotechnologie a uvědomil si sám sebe. On, náš mozek. "

 

Vystudoval a působil jako zeměměřič.

Své zkušenosti s transformativním potenciálem jógy a šamanismu , podpořené praxí EEG terapeuta a tréninku mozku na neurotechnologiích, formuluje do jazyka současného moderního člověka v multikulturním světě.

Brain Jogging vnímá jako sadu metod a zvyklostí umožňujících trénovat, revitalizovat a objevovat svůj vlastní mozek a jeho funkce.

 

EEG Biofeedback

Workshop Mix - Přednáška: 75 min.

EEG biofeedback, biologická zpětná vazba (veřejná ukázka neurotechnologie), trénink mozku (Brain Jogging) a myšlenkové mapy

 

a) EEG biofeedback je někdy nazýván západní jógou nebo elektronický zen - náleží do tréninkových metod, které umožňují harmonizaci mozkové činnosti formou bioregulace a samoučení se mozku.

Nabízím Vám vědeckou, lékařskou metodu, díky které se můžete Vy i Vaše děti naučit ladit, harmonizovat a trénovat MOZEK.

 

Benefity

Můžete optimalizovat své poznávací funkce a zvýšit efektivitu práce s pozorností - soustředění, paměť, rychlost učení, kreativitu, řečové schopnosti, rozhodovací rychlost, minimalizace stresu, konkrétní i komplexní chápání, synchronizace hemisfér, vědomí těla.

Průběh tréninku

Náš mozek se rád učí, a proto se v procesu učení systematickým opakováním tréninku naučí vytvářet žádoucí frekvence mozkových vln a brzdit vytváření frekvencí nežádoucích.

Klient má na hlavě elektrody snímající signál EEG mozkových vln. Ten je transformován do audiovizuální podoby videohry, kterou hraje jen svou pozorností - mozkem.

EEG terapeut motivuje a vede trénovaného k dosažení žádoucích změn ve vzorci EEG.

 

Komu pomůže? Je i pro Vás?

Vhodný u dětí i dospělých (EEG terapie)

 • s problémy se soustředěním a pamětí
 • u školních neúspěchů
 • při psychosomatických poruchách
 • logopedických i spánkových problémech
 • při syndromu vyhoření a depresi
 • při dys-poruchách, ADHD/ADD a dalších...

 

Zároveň je vhodný jako brain fit technika:

 • pro posílení mozku při zátěžových povoláních (řidiči, manažeři, vedoucí pracovníci atd..)
 • v osobnostním rozvoji a poznávacích disciplínách
 • v umění a tanci
 • ve vrcholových i rekreačných sportech
 • či jen k celkovému zklidnění mysli a vnitřní harmonii

 

b) Myšlenková mapa (někdy také mentální mapa) je grafické uspořádání klíčových slov, vyznačující vzájemné vztahy, asociace a souvislosti. Obvykle je doplněná obrázky a barvami, které mají emoční a mnemotechnický význam.

Může být využívána například k učení, plánování, řešení problémů, podnikání nebo sebepoznání.

S vynálezem myšlenkových map přišel v 60. letech 20. století Tony Buzan. Od té doby jsou svými zastánci prezentovány jako „nejlepší pomůcka pro přemýšlení“. Myšlenkové mapy jsou graficky zpracovanou napodobeninou procesů probíhajících v mozku a jsou navrženy tak, aby mozek využíval maximum svých schopností. Opírají se o fakt, že lidský mozek myslí multilaterálně, nikoli lineárně. Myšlenková mapa podporuje všechny funkce mozku, ať už hovoříme o paměti, kreativitě, učení či veškerém přemýšlení.

 

EEG Biofeedback

Individuální sezení: 60 min


Myšlenkové mapy - koučink

Individuální sezení: 60 min

Být zdravý znamená žít v souladu s tím, proč tu jsem.