Festival zdraví | 10.-12.6.2016 | Křtiny

Juan Carlos Pacaya Gomez

Specializace:
Tradiční šamanismus peruánské Amazonie

Motto:
"Šaman je předurčen, aby ulehčil lidem jejich trápení."

 

Carlos se narodil v Iquitos – v severní části Peru a pochází z nativního indiánského kmene Bora-Bora. Celé dětství prožil v Amazonském pralese. Pochází z rodiny šamanů a léčitelů.

Jeho maminka je také šamanka a jeho dědeček byl uznávaný Curanderos vegetalista (rostlinoznalec). V 8 letech prodělal a překonal, za pomoci dědečka, smrtelnou nemoc, čímž se stal vyvolencem duchovních sil, aby se stal šamanem. Nemoc sama o sobě je druhem výuky a osvícení, při níž se šaman seznamuje s pomocnými duchy. Je proveden říší duchů, ve které bude muset jednou působit, poznává skutečnou podstatu chorob a neštěstí, proti kterým bude v budoucnu bojovat.

Po první iniciační zkoušce, (překonání nemoci), pomáhal mamince při šamanských rituálech a u dědy se učil poznávat byliny a také pomáhal při léčbě pacientů v dědově nemocnici v pralese.
Ve 14 letech zahájil iniciační šamanskou pouť. 4 roky přísné diety – abstinence masa, kořeněných jídel, sexu a alkoholu, mimo civilizaci. U každého šamana je délka diety individuální. Záleží na tom, jaké úkoly dostane od Curaka, (indiánský představený). Iniciační šamanský rituál podstoupil v 18 letech, po mnohaletém tvrdém výcviku.

Během výcviku se šaman naučí ovládat své psychické i fyzické funkce, chemii těla a také koncentraci. Šaman podporován a ochraňován pomocnými duchy, překračuje pozemský řád bytí, získává schopnost cestovat do jiných částí kosmu - do vyššího světa na nebi a nižšího světa v podsvětí. V tomto světě získává vhled na pravou podstatu věcí a pravé příčiny událostí v našem světe. Musí usilovat o poznání toho, jak je svět řízen, aby ovládl procesy, které ovládají život. Nejprve se seznamuje s nebezpečím na něj číhajícím, čelí mu podle svých schopností a sil. Učí se užívat řadu magických popěvků zvaných ICAROS, kterými prosí pomocné duchy o sílu a spolupráci.

Duch dle šamanského pohledu dělá živočicha živočichem, nástroj nástrojem. Duch má svou vlastní existenci, působí na lidi a je často příčinou různých životních událostí a nemocí. Ve změněném stavu vědomí za podpory pomocných duchů bojuje šaman proti útokům duchů způsobujícím nemoce a jiná trápení.

ŠAMAN JE PŘEDURČEN, ABY ULEHČIL LIDEM JEJICH TRÁPENÍ.

Přináší jedinečnou možnost podpořit zdraví pomocí tradičního přírodního léčitelství.

 

TRADIČNÍ ŠAMANISMUS PERUÁNSKÉ AMAZONIE

Sobota 11.6.2016 / 14:00-16:00 / Základní škola Křtiny
Přednáška a meditace /
Objednat >>

Témata přednášky:

1. Tradiční šamanismus peruanské Amazonie a jeho odkaz ve 21.století

 • Amazonský šamanismus
 • Amazonské masáže
 • Magické rituály
 • Icaros používané k léčení
 • Nemoci a jejich léčba
  • Etiologie nemoci
  • Diagnóza nemoci
  • Nemoc jako magická šipka
  • Ztráta duše
  • Bylinné koupele

2. Léčivé byliny z deštného pralesa – jejich síla a využití

3. Meditace + shaman spirit (názorná ukázka práce šamana, diagnostika fyz. a psych. potíží za přispění dobrovolníků během přednášky)

Na přednášce je možné zakoupit: léčivé byliny z Amazonie, CD s indiánskou hudbou, ochranné amulety.

 

ŠAMANSKÉ LÉČENÍ

Sobota 11.6.2016-Neděle 12.6.2016 / Základní škola Křtiny
Individuální terapie / 70 min. /
Objednat >>

Specifika léčení šamanismu peruanské Amazonie:

 • Diagnostika nemoci pomocí tabáku - pacient se vykuřuje tabákem z cigaret mapacho při zpěvu magických popěvků – Ikaros. Mapacho jsou sušené listy z keříkového stromu asi metr a půl vysokého, jehož elementární tělo je pomocným duchem šamana.
 • Po diagnostice postižených míst vysaje šaman negativní energii z těchto míst ústy.
 • Masáž celého těla léčivou emulzí pro harmonizaci energie v těle pomáhá k posílení vlastní léčivé energie.
Být zdravý znamená žít v souladu s tím, proč tu jsem.