Festival zdraví | 10.-12.6.2016 | Křtiny

Janaki

Specializace:
Úvod do tantra masáže

Motto:
"Tantra masáž je obřadem přijímání a dávání dotyku."

 

Janaki je studentkou jógy a tantry od roku 2002 a s tantra masážemi pracuje od roku 2011.

Tantra masáž je obřadem přijímání a dávání dotyku. Je to rituál víry a odevzdání, kde vzniká a je držen prostor, ve kterém účastník cítí a prožívá sebe skrze vrstvy svého bytí. Bez očekávání. Bez omezení.

Jak hluboko lze zajít záleží na tom, do jaké míry si účastník dovolí cítit.

Masáž sama o sobě má určitý rámec a provádí se rituálně při plném vědomí. Dávající se stává pouhým služebníkem přítomného okamžiku.

V tantře tvoří realitu dvě síly. Energie a to co je energii vlastní - vědomí. Shakti a Shiva. U tantrických mistrů a učitelů jsem poznala význam slova Tantra, které obsahuje dvě části: Tanoti neboli rozpínání a Trayate neboli osvobození. Tantra se tedy zabývá rozpínáním vědomí a osvobozením energie.

Tantra masáž může být nástrojem skrz který se můžeš naučit poznávat sebe, své tělo, reakce a odpovědi, své hranice, své energie a své radosti. Lze pracovat s blokádami a započít ozdravné procesy. V prostoru, kde jsi přijímajícím, není od tebe nic očekáváno. Žádná vize nebo vzor, není nic co by se muselo. Máš svobodu být svým svědkem a prožít sebe přesně tak, jak jsi, v jakémkoli okamžiku. Učíš se rozumět, znát, povznést a rozvíjet svoji sexualitu a vztah k ní.

 

ÚVOD DO TANTRA MASÁŽE

Workshop MIX, 75 min.

Tento workshop představí pouze úvod do obřadu tantra masáže.

Učím tantru jako cestu jak se stát vědomým, jako nástroj k uzdravení a způsob spojení se sebou. Spojení se sebou je cestou ke spojení s kýmkoliv a čímkoliv.

Přineste si s sebou sarong (velký šátek).

 

YOGA NIDRA

Workshop MIX, 30 min.

Relaxační technika vyvinutá Swamim Satyanandou v tradici škol jógy Bihar a Satyananda. Je vyvinuta ze starých tradičních tantrických praktik a přizpůsobena ke každodennímu použití. Bývá překládána jako jógínský spánek nebo psychický spánek. Je to systematický relaxační proces, který přenese praktikujícího bděle do říše podvědomí. Dá se to připodobnit ke vznášení se mezi spánkem a bdělostí. Technika má hluboký relaxační účinek, uvolní napětí z hlubších oblastí naší bytosti a vykoření stará schémata napětí a blokací z naší mysli.

Stačí, když si lehnete a budete naslouchat instrukcím, které vás provedou celým procesem.

Být zdravý znamená žít v souladu s tím, proč tu jsem.